Góra Grosza

Autor: Marlena Rochowicz i Irena Szpanowska. | 05.01.2014

W dniach 25.11 – 06.12 Szkoła Podstawowa w Ligowie brała udział w akcji charytatywnej pod hasłem „ Góra Grosza”. Organizatorem czternastej edycji akcji jest Towarzystwo Nasz Dom pod patronem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem akcji było zebranie funduszy na rzecz pomocy dzieciom z polskich domów dziecka. Na terenie naszej szkoły również była przeprowadzona zbiórka monet ( od 1gr do 5 zł) w myśl zasady, że każda nawet drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance. W zbiórkę zaangażowani byli uczniowie należący do Samorządu Szkolnego oraz uczniowie klasy II, którzy po dokonaniu zbiórki komisyjnie przeliczyli otrzymane pieniądze, odpowiednio je zapakowali i z pomocą nauczyciela wypełnili protokół akcji „ Góra Grosza”. Nauczycielkami opiekującymi się akcją na terenie Szkoły Podstawowej w Ligowie w roku szkolnym 2013/2014 były:

Góra Grosza

DSCF0552.jpg