Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?

Autor: Małgorzata Adamczyk, Irena Szpanowska, Marlena Rochowicz. | 07.12.2013

Rok 2013 ogłoszony został rokiem Juliana Tuwima, ponieważ mija 60 rocznica jego śmierci. Obie rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię społeczną i wrażliwość wielu pokoleń Polaków. W związku z tymi wydarzeniami 13 grudnia 2013 r. w klasach IV, V i VI odbyła się wyjątkowa lekcja pt. „Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?”. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą życie i twórczość Juliana Tuwima. Następnie szóstoklasiści przedstawili w formie scenek dramowych wiersze autora. Piątoklasiści zapoznali wszystkich uczestników lekcji z najciekawszymi faktami z życia tego wybitnego poety. W dalszej części odbył się turniej klasowy.  Lekcja była wspaniałą zabawą i okazją do utrwalenia wiadomości.

Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?

DSCN1282.jpg

DSCN1290.jpg