KONCERT MIKOŁAJKOWY

Autor: E. Kowalska, E. Sulińska | 05.12.2013

5 grudnia uczniowie klasy I i IV uczestniczyli w KONCERCIE MIKOŁAJKOWYM przygotowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Sierpcu i Społeczną Szkołę Muzyczną I stopnia w Sierpcu oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka „ Szansa na życie”.
Był to koncert charytatywny dla Marka Grodzickiego 13-letniego chłopca cierpiącego na czterokończynowe porażenie mózgowe.
Uczniowie usłyszeli utwory na fortepian, trąbki, klarnety, skrzypce, saksofony, akordeony i  ksylofon. W pierwszej części koncertu wystąpił zespół gitarowy z kolędą „Jezus  Malusieńki” i „ Merry Christmas”  oraz zespół akordeonowy „Mizerna cicha” i „ Przybieżeli do Betlejem”. Zespół instrumentów dętych wystąpił z kolędą „Mędrcy świata” i „Z nieba wysokiego”, Katarzyna Majorowska zaśpiewała „Zaśnij dziecino” , na skrzypcach usłyszeliśmy„ Cierpienia miłosne”,  Poloneza g-moll Fryderyka Chopina na fortepian,  na fletach „ Gdy śliczna panna” i  „ Lulajże Jezuniu” Pierwszą część koncertu zakończyło trio klarnetowe kolędą „ Cicha noc”.
W drugiej części do dzieci przybył Mikołaj z kolędą „ Jingle Bells”. Koncert zakończył chór szkolny w wykonaniu kolędy pt. ,,Jakieś światło nad Betlejem”.

KONCERT MIKOŁAJKOWY