,,Tym, co zmarli za Ojczyznę”

Autor:  I. Szpanowska, E. Jankowska, A. Różańska, M. Adamczyk, M. Rochowicz | 10.11.2013

W tym roku po raz pierwszy nieco inaczej obchodziliśmy Święto Niepodległości. Główne uroczystości odbyły się 10 listopada w naszym kościele parafialnym. Po Mszy świętej zuchy i uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pań: Ireny Szpanowskiej, Ewy Jankowskiej, Agnieszki Różańskiej, przedstawiły część artystyczną pt. ,,Tym, co zmarli za Ojczyznę”. Złożyły się na nią piękne wiersze i wzruszające pieśni w wykonaniu chóru szkolnego, który tradycyjnie przygotowała pani Ewa Sulińska.  Następnie wszyscy zgromadzeni mieli okazję obejrzeć pokaz multimedialny opracowany przez panią Małgorzatę Adamczyk. Był  on wspaniałą lekcją historii.  Przypomniał on o walce naszych przodków o niepodległą Polskę.
Zaprezentowana w kościele przez nasze  dzieci część artystyczną bardzo spopularyzowała tematykę niepodległościową.