Wielkanoc 2013

Autor: Elżbieta Kowalska | 11.03.2013

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Ze Świętami Wielkiej Nocy wiąże się dużo zwyczajów i obrzędów, aby ocalić od zapomnienia polskie tradycje uczniowie klas I-III, IV-VI oraz przedszkolaki i dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w szkolnym konkursie plastycznym „ Tradycje wielkanocne”. Celem konkursu było upowszechnienie zwyczajów wielkanocnych, doskonalenie warsztatu plastycznego oraz zaprezentowanie prac plastycznych dzieci w galerii szkolnej. Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Agnieszki Różańskiej, Moniki Daniszewskiej, Ewy Jankowskiej, Anety Kamińskiej, Grażyny Kowalskiej, Elżbiety Kowalskiej i Ewy Sulińskiej.
Najciekawsze prace zostały wysłane na XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ TRADYCJE WIELKANOCNE” organizowany przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. O wynikach konkursu poinformujemy w najbliższym czasie.

Wielkanoc 2013

DSCN0688.jpg