Święto Książki Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I

Autor: M. Adamczyk | 22.02.2013

22 lutego 2013 r. w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Ligowie odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych”. Pierwszoklasiści zostali przywitani przez czwartoklasistów w swojej klasie, a następnie zaproszeni do biblioteki szkolnej. Po drodze napotykali na niezwykłe przygody spotykając postaci z bajek. Następnie złożyli przysięgę czytelnika i odciśnięciem palca na certyfikacie przypieczętowali fakt wstąpienia do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Pierwszoklasiści pamiętajcie, że:

„Czytanie jest jak dotąd najpotężniejszym
mechanizmem rozwoju człowieka, a biblioteka to
świątynia jego myśli”.