Narodowe Święto Niepodległości

Autor: I. Szpanowska | 11.11.2012

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada. W tym roku przypadło w niedzielę. Społeczność naszej szkoły uczciła je w poniedziałek 12 listopada. Wszyscy uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, która była odświętnie udekorowana . Pani Ewa Jankowska zaprosiła do wysłuchania części artystycznej. Złożyły się na nią wiersze recytowane przez zuchów z 11 Gromady Zuchowej „Wesołe Niezapominajki” i uczennice klasy piątej. Mali artyści przypomnieli wszystkim „Katechizm Polaka”, a także „Dekalog polskiego patrioty”. Jak zawsze ładnie wystąpił chór szkolny, śpiewając: „Rotę”, „Legiony”, „O mój rozmarynie”, „Ojczyzno ma”. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnie odśpiewanego „Mazurka Dąbrowskiego”. Słuchając tych pięknych pieśni patriotycznych wielu uczniów czuło wielkie wzruszenie.
Część artystyczna choć krótka, to jednak była wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Wyjątkowość tej chwili podkreślały również galowe stroje uczniów naszej szkoły. Na lewym boku większości z nich widniały biało – czerwone kotyliony.