Światowy Dzień bez Papierosa

Autor: M. Kierzkowska, I. Szpanowska | 20.11.2012

Nasza szkoła podjęła wiele działań związanych z akcją na rzecz Światowego Dnia bez Papierosa. Odbył się konkurs plastyczny, do którego przystąpiło około 100 uczniów. Autorzy najładniejszych prac zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło PCK. Dzieci z pomocą rodziców układały wierszyki i rymowanki, wpłynęło 12 prac promujących niepalenie. Wybrane prace uczniowie odczytali na apelu podsumowującym akcję. W klasach I –III odbyły się zajęcia warsztatowe pod hasłem „Żyjemy bez używek”. Natomiast w klasach IV – VI na lekcjach przyrody i godzinach wychowawczych przeprowadzono pogadanki na temat szkodliwości palenia. W klasach VI pani Agnieszka Krzyżanowska przeprowadziła anonimową ankietę pt. „Papieros twój wróg”.

Światowy Dzień bez Papierosa