Warsztaty garncarskie

Autor: E. Kowalska, M. Kierzkowska | 10.10.2012

W dniu 10-10-2012r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach garncarskich prowadzonych przez pana Adama Murach z Kurpi. Garncarstwo to jedno z najstarszych rzemiosł. Prowadzący przybliżył dzieciom rękodzielniczy wyrób ceramicznych naczyń i przedmiotów codziennego użytku. Zapoznał z warsztatem, w skład którego wchodzi ława i koło garncarskie. Co odważniejsi samodzielnie pracowali na kole garncarskim i formowali naczynia, które następnie zdobili. Nie było to takie łatwe!
Zajęcia odbywały się w ramach projektu  „Przeszłośc  to my” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ligowie.

Warsztaty garncarskie 2012

DSCN0268.jpg