Sprzątanie Świata

Autor: E. Kowalska, M. Kierzkowska | 15.09.2012

Celem "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne. Już po raz 19 - ty w całej Polsce odbywa się akcja "Sprzątanie Świata 2012". Hasło tegorocznej akcji to "Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę".  Uczniowie klas młodszych sprzątali teren wokół szkoły , starsi porządkowali teren wioski. Od  kilku lat bierzemy udział w  Ogólnopolskiej Akcji Zbiórki Baterii pod hasłem: tu zostaw swoje baterie „ Działaj czysto”.