Rok szkolny 2012/2013

Autor: E. Kowalska, M. Kierzkowska | 01.09.2012

Nowy rok szkolny uczniowie, nauczyciele i rodzice rozpoczęli  tradycyjnie od Mszy Św. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Mateusza. Następnie wszyscy udali się do Miejsca Pamięci „Ku czci pomordowanych Polaków w latach 1939 - 45”, gdzie odbył się uroczysty apel,  przygotowany przez zuchy z naszej szkoły. Pani dyrektor z uczniami oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Mochowie złożyli kwiaty. Zapalono znicze. Minutą ciszy uczczono pamięć TYCH, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Następnie wszyscy udali się do szkoły na pierwsze powakacyjne spotkanie z wychowawcami i dyrektorem szkoły.

Po dwumiesięcznej przerwie nasza szkoła wypełniła się radością, gwarem i uśmiechem. Pani dyrektor bardzo serdecznie powitała dzieci, rodziców i nauczycieli. ze szczególną uwagą mówiła do uczniów klas pierwszych, oddziału przedszkolnego i przedszkolaków. Przedstawiła nauczycieli i wychowawców uczących w poszczególnych klasach. Omówiła projekty jakie będziemy realizować w roku szkolnym 2012/2013. Następnie uczniowie wraz z rodzicami udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Podczas tego spotkania wychowawcy zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci w szkole i drodze do szkoły.

W nowym roku  szkolnym życzymy wszystkim uczniom samych szóstek i piątek, zdobywania umiejętności, odkrywania nowych tajemnic, uśmiechu, dużo wytrwałości i zapału.