Wycieczka do Płocka

Autor: M. Adamczyk | 14.06.2012

14 czerwca 2012 r. uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Ligowie uczestniczyli w  wycieczce  do Płocka. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Rynku Starego Miasta, na którym wspaniale prezentuje się ogromna fontanna. Następnie przespacerowaliśmy się wzdłuż ulicy, przy której mieści się siedziba Liceum Ogólnokształcącego im. S. Małachowskiego. Niezapomniane wrażenie wywarł na nas płocki amfiteatr, który podziwialiśmy z bardzo bliska. Posiada on ponad 3000 miejsc. Odbywają się w nim koncerty, musicale. Następnie mieliśmy okazję zwiedzić Katedrę Płocką, znajdują się w niej groby Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Mazowieckim, gdzie mieliśmy okazję podziwiać największe w Polsce zbiory sztuki secesyjnej. Doskonałym relaksem na zakończenie dnia okazał się pobyt na pływalni „Podolanka”.

Wycieczka do Płocka

DSCF2363.jpg